
| Parameter | Value |
|---|---|
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Reference Type | Series Precision References |
| Output Voltage | 10 V |
| Max Input Voltage | 20 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Current | 350 µA |
| Initial Accuracy | 0.125 % |
| Shunt Current | 40 mA |
| Packaging | Tube |
| Output Type | Fixed |
| Min Input Voltage | 10.9 V |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$4.36090
Ext.Price$4.36090
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.36090 | $4.36090 |
| 10 | $3.36123 | $33.61230 |
| 25 | $3.11121 | $77.78025 |
| 50 | $2.97067 | $148.53350 |
| 100 | $2.83646 | $283.64600 |
| 300 | $2.68319 | $804.95700 |
| 500 | $2.62649 | $1313.24500 |
| 1000 | $2.56150 | $2561.50000 |
